TREENERIKUTSE

Spordiseaduse kohaselt on treener sportlasi ja teisi spordis osalevaid isikuid juhendav spordispetsialist, kellel on treeneri kutsekvalifikatsioon kutseseaduse tähenduses.

Treenerikutseid antakse kuuel tasemel ja nõuded on sätestatud kutsestandardis.

TREENERIKUTSE TAOTLEMINE
Treenerikutse andja on Eesti Olümpiakomitee (EOK). Kutseandmise korraldamiseks on EOK moodustanud koostöös spordialaliitudega vastava spordiala treenerite kutsekomisjonid. Spordiala treenerite kutsekomisjonid korraldavad treenerite erialast taseme- ja täiendõpet, kontrollivad taotleja vastavust nõuetele, korraldavad kutseeksameid ja otsustavad kutse andmise. Treenerikutsega seotud küsimustes pöördu oma spordiala kutsekomisjoni esindaja poole. Kutseandmise üldist korraldust juhib EOK treenerite kutsekomisjon. EOK treenerite kutsekomisjoni ainupädevuses on kutse andmine spordiala kutsekomisjoni liikmetele ning EKR 7 ja EKR 8 taseme treeneritele.

Nõuded kutse taotlemiseks ja taastaotlemiseks on sätestatud kutsete andmise korras.

Nõuded kutse taotlemiseks

Abitreener, tase 3

Nooremtreener, EKR 4

Treener, EKR 5

Vanemtreener, EKR 6

Meistertreener, EKR 7

Eliittreener EKR 8

Treeneri kutse kehtib 4 aastat, mille täitumisel tuleb kutse taastaotleda.

Nõuded kutse taastaotlemiseks

Abitreener, tase 3

Nooremtreener, EKR 4

Treener, EKR 5

Vanemtreener, EKR 6

Meistertreener, EKR 7

Eliittreener EKR 8

Treenerikutse taotlemine ja taastaotlemine toimub Eesti Spordiregistri (ESR) treenerite registri E-keskkonna kaudu.
E-keskkonnas kutse taotlemise tehniline juhend

KUTSE ANDMINE KUTSEKOMISJONIDE LIIKMETELE
Spordialade kutsekomisjonide liikmetele omistab kutseid EOK kutsekomisjon.
Dokumentide esitamine ja info:
Liisa Roos
tel. 5180769
liisa@spordiinfo.ee
Järgmine kutsekomisjoni koosolek vt. ÜRITUSED, KOOLITUSED JA SEMINARID

TESTIKESKUS

Testikeskus on 3 – 5 taseme treenerite üldainete eksami sooritamiseks loodud interneti keskkond.
Teste saab tellida kutsekomisjoni liige või volitatud esindaja.
Testide tellimine:
priit@spordiinfo.ee
Priit Vene
tel. 50 56 445
Testiks sisselogimine

TREENERIKUTSET REGULEERIVAD ÕIGUSAKTID JA JUHENDID

Seadused
Kutsestandardid
Kutseomistamise kord, juhendid ja abimaterjalid

Väljakuulutatud kutseandmised
KomisjonKutsedDok. vastuvõtt kuniE-postTelefonToimumiskohtKutse taotlemine
EOK taipoksi treenerite kutsekomisjontaipoks: Abitreener, Nooremtreener..22.10.2020sergei@garant.ee55669935Tallinn, Täiskasvanute gümnaasium Katleri 2 auue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK wu-shu treenerite kutsekomisjonwu-shu: Abitreener, Nooremtreener, ..23.10.2020wushuestonia@gmail.com5105573Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK golfitreenerite kutsekomisjongolf: Abitreener, Nooremtreener, Treener..24.10.2020reinauvaart@gmail.com5084856uue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK laskmistreenerite kutsekomisjonlaskmine: Abitreener, Nooremtreener..27.10.2020info@laskurliit.ee+3725099401Männikuuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK maletreenerite kutsekomisjonmale: Abitreener, Nooremtreener, Treener..27.10.2020igor@vabaettur.ee58003989Tallinn, Vene tn 29 + vajadusel virtuaalseltuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK saalihoki treenerite kutsekomisjonsaalihoki: Abitreener, Nooremtreener..30.10.2020teesalu@saalihoki.ee5026962Tallinn, Kadaka tee 42a Automaailm (III korrus) 17.11.20 kell 15.00uue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK aikido treenerite kutsekomisjonaikido: Abitreener, Nooremtreener, ..30.10.2020allan.vaar@ergo.ee5015531Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK poksitreenerite kutsekomisjonpoks: Abitreener, Nooremtreener, Treener..31.10.2020estboxing@gmail.com53093722Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK jõutõste ja jõusaali treenerite kutsekomisjonjõutõstmine: Abitreener, Nooremtreener, ..01.11.2020jyrgenleesmann@gmail.com56563323Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK laskesuusatamistreenerite kutsekomisjonlaskesuusatamine: Abitreener, Nooremtreener..02.11.2020kulbin@tlu.ee5252785Otepääuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK sumotreenerite kutsekomisjonsumo: Abitreener, Nooremtreener, Treener..02.11.2020tiinahoovelson@gmail.com55962995Vinniuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK turniiribridži treenerite kutsekomisjonturniiribridž: Abitreener
04.11.2020aarne.rummel@err.ee+3725132153Tallinnuue kutse taotlemine
EOK autosporditreenerite kutsekomisjonautosport: Abitreener
04.11.2020kuldar@autosport.ee5221125EALuue kutse taotlemine
EOK võistlustantsu treenerite kutsekomisjonvõistlustants: Abitreener, Nooremtreener,..09.11.2020ove@twist.ee53011288Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK kulturismi ja fitnessi kutsekomisjonkulturism ja fitness: Abitreener, Nooremtreener..14.11.2020janika.koch-mae@kulturism.ee5223046Tallinn, Sparta spordiklubiuue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK kergejõustikutreenerite kutsekomisjonkergejõustik: Abitreener, Nooremtreener,..30.11.2020berit@ekjl.ee+3725242000uue kutse taotlemine, taastaotlemine
EOK jalgpallitreenerite kutsekomisjonjalgpall: Abitreener, Nooremtreener..10.01.2021koolitus@jalgpall.ee+372 5552 0797Tallinnuue kutse taotlemine, taastaotlemine

NimiSpordialaEKRVäljastatudKutsenimetus
Krista KiviTennis320.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Priit SulusteTennis320.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Kristiina GrünbergTennis420.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Evelin VainoTennis420.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Andrei LuzginTennis620.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Dmitri VorobjovKickboxing619.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine kickboxing, kutsenimetus
8 treeneritMaadlus319.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine maadlus, kutsenimetus
5 treeneritMaadlus519.10.2020Treener: spetsialiseerumine maadlus, kutsenimetus
15 treeneritJalgpall519.10.2020Treener: spetsialiseerumine jalgpall, kutsenimetus
23 treeneritJalgpall319.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine jalgpall, kutsenimetus
11 treeneritJalgpall419.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine jalgpall, kutsenimetus
Olesja Atamanova-VorobjovaKickboxing519.10.2020Treener: spetsialiseerumine kickboxing, kutsenimetus
Silja GoroškoJalgpall619.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine jalgpall, kutsenimetus
Anton BrussinKickboxing619.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine kickboxing, kutsenimetus
Bert RotbergJalgpall619.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine jalgpall, kutsenimetus
Rain RuuderKickboxing619.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine kickboxing, kutsenimetus
Angelina TkachKulturism ja fitness317.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness, kutsenimetus
Merily PalmissaarKulturism ja fitness317.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness, kutsenimetus
Karl TerepingKulturism ja fitness317.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness, kutsenimetus
Triinu KirimägiKulturism ja fitness317.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness, kutsenimetus
Virgo VagulSuusahüpped ja kahevõistlus316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine suusatamine, kahevõistlus ja suusahüpped, kutsenimetus
Karl-August TiirmaaSuusahüpped ja kahevõistlus316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine suusatamine, kahevõistlus ja suusahüpped, kutsenimetus
Kerli JõksKäsipall516.10.2020Treener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Merit MoroKäsipall516.10.2020Treener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Daisy KudreOrienteerumine316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Olle KärnerOrienteerumine316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Tõnu RaidOrienteerumine316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Emily RaudkeppOrienteerumine316.10.2020Treener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Kristo JärveKäsipall316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Marjette Maie MüntserKäsipall316.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Epp KäpaOrienteerumine516.10.2020Treener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Ella ŠvedOrienteerumine516.10.2020Treener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Piibe TammemäeOrienteerumine516.10.2020Treener: spetsialiseerumine orienteerumine, kutsenimetus
Olev RootsSuusahüpped ja kahevõistlus616.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine suusatamine, kahevõistlus ja suusahüpped, kutsenimetus
Tambet PikkorSuusahüpped ja kahevõistlus616.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine suusatamine, kahevõistlus ja suusahüpped, kutsenimetus
Katriina PärnpuuAeroobika ja rühmatreeningud415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine aeroobika ja rühmatreeningud, kutsenimetus
Aire NõmmVesiaeroobika415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine vesiaeroobika, kutsenimetus
Noella-Madleen PärnVõimlemine415.10.2020Treener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Jevgenia MelnikovaVõimlemine415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Stig PajuVõimlemine415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
6 treeneritAeroobika ja rühmatreeningud315.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine aeroobika ja rühmatreeningud, kutsenimetus
Tatjana MannimaMurdmaasuusatamine415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine suusatamine, murdmaasuusatamine, kutsenimetus
17 treeneritVõimlemine315.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Ago VahtraMurdmaasuusatamine615.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine suusatamine, murdmaasuusatamine, kutsenimetus
Jarmo LõhmussaarWu-shu415.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine wu-shu, kutsenimetus
Margaret RodtšenkovaVõimlemine515.10.2020Treener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Anni VeskimäeVõimlemine515.10.2020Treener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Jaak MaeMurdmaasuusatamine515.10.2020Treener: spetsialiseerumine suusatamine, murdmaasuusatamine, kutsenimetus
Artur ZavorotovWu-shu315.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine wu-shu, kutsenimetus
Sergey BelovWu-shu315.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine wu-shu, kutsenimetus
Monica LauriAeroobika ja rühmatreeningud615.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine aeroobika ja rühmatreeningud, kutsenimetus
Gennadi RitsnjakJudo512.10.2020Treener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Ants-Hindrek TiidoJudo312.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Ralf ToomeJudo312.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Aslanbeg MagomedkerimovJudo312.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Madis LaidJudo412.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Keio KalmJudo412.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine judo, kutsenimetus
Vladimir GalkinTriatlon409.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine triatlon, kutsenimetus
Margus TammTriatlon609.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine triatlon, kutsenimetus
Gunnar TõnningTriatlon609.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine triatlon, kutsenimetus
Ronald SmorodinTaekwon-do306.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine taekwon-do, kutsenimetus
Young Hun JungTaekwon-do506.10.2020Treener: spetsialiseerumine taekwon-do, kutsenimetus
Viktoria ŠutovaTaekwon-do406.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine taekwon-do, kutsenimetus
Jevgenia OstrovskajaKäsipall305.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Anastassia VolkovaKäsipall305.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Siiri UuskülaKäsipall505.10.2020Treener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Henri SillasteKäsipall605.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Mari RaunaGolf505.10.2020Treener: spetsialiseerumine golf, kutsenimetus
Madis KokkutaKäsipall605.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Taavi TibarKäsipall605.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Tõnis VarePurjetamine401.10.2020Treener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Maris SeersantPurjetamine401.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Imre TaveterPurjetamine401.10.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Katrin VisnapuuPurjetamine301.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Stiven SõukandPurjetamine301.10.2020Abitreener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Jane AluvePurjetamine501.10.2020Treener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Elise UmbPurjetamine601.10.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine purjetamine, kutsenimetus
Mariya MenivVõimlemine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Anneli KuldkeppVõimlemine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Anastassia ŠtšerbakovaVõimlemine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Egle LeppVõimlemine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Yury UrzhumovJäähoki530.09.2020Treener: spetsialiseerumine jäähoki, kutsenimetus
Martin TernaJäähoki530.09.2020Treener: spetsialiseerumine jäähoki, kutsenimetus
Balint FektiJäähoki530.09.2020Treener: spetsialiseerumine jäähoki, kutsenimetus
Viljo GraudingKergejõustik530.09.2020Treener: spetsialiseerumine kergejõustik, kutsenimetus
Olga KovaljovaKergejõustik530.09.2020Treener: spetsialiseerumine kergejõustik, kutsenimetus
6 treeneritVõimlemine530.09.2020Treener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Kristina ZeljukanovaSõudmine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine sõudmine, kutsenimetus
Ekaterina GrigorevaSõudmine330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine sõudmine, kutsenimetus
Riho MeriKergejõustik630.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine kergejõustik, kutsenimetus
Mihkel VõrangJäähoki430.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine jäähoki, kutsenimetus
Rait MerisaarSõudmine530.09.2020Treener: spetsialiseerumine sõudmine, kutsenimetus
Toivo PeegelVõimlemine430.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Irina Kikkas-NõomaaVõimlemine630.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine võimlemine, kutsenimetus
Anne-Mari JaagoAeroobika ja rühmatreeningud330.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine aeroobika ja rühmatreeningud, kutsenimetus
Gert PrantsKorvpall629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Anna ProninaIluuisutamine529.09.2020Treener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Irina ŠtorkIluuisutamine529.09.2020Treener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Oxana KodenkoIluuisutamine529.09.2020Treener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Viktoriya SpelmanIluuisutamine629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
7 treeneritKorvpall329.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Alina Škuleta-GromovaIluuisutamine629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
18 treeneritKorvpall529.09.2020Treener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Aljona LazarevaIluuisutamine429.09.2020Treener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Inga MičuleIluuisutamine429.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Lehar KumariKorvpall629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Johanna AllikIluuisutamine329.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Kristina Kiudmaa-ButjajevIluuisutamine329.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Alessio LandraKorvpall429.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Aivar LiibakKorvpall429.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Romet PriimägiVõrkpall329.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Kaire AsiKorvpall629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Jelena AbolinaIluuisutamine629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine uisutamine, iluuisutamine, kutsenimetus
Iivi KaljuveeKorvpall629.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine korvpall, kutsenimetus
Reimo AlasVõrkpall328.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Hiie MoosusVehklemine428.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine vehklemine, kutsenimetus
Brit OjamuVehklemine428.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine vehklemine, kutsenimetus
Grete Mai RohtmetsVõrkpall528.09.2020Treener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Laura RogenbaumVõrkpall528.09.2020Treener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Aarne NeimannVõrkpall528.09.2020Treener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Tauno PõldpereVõrkpall428.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
Kaisa TornVõrkpall428.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine võrkpall, kutsenimetus
6 treeneritTennis526.09.2020Treener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Juku-Kalle AdratTennis326.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Irene KuuraTennis426.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Indrek KrigulTennis426.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine tennis, kutsenimetus
Andrus RogenbaumKäsipall625.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Kaimar LeesKäsipall323.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Martin KalvetKäsipall323.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Karmo HarjuKäsipall323.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Merili HeinlaKäsipall323.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Ergo RohiKäsipall523.09.2020Treener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Toomas HeinlaKäsipall523.09.2020Treener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Jelizaveta PetruninaKäsipall423.09.2020Nooremtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
16 treeneritLiikumisharrastus323.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine liikumisharrastus, kutsenimetus
Johan UttKäsipall623.09.2020Vanemtreener: spetsialiseerumine käsipall, kutsenimetus
Allan VoogAikido322.09.2020Abitreener: spetsialiseerumine aikido, kutsenimetus
Andre OrgCheerleading522.09.2020Treener: spetsialiseerumine cheerleading, kutsenimetus
Jevgeni GolovatšPoks722.09.2020Meistertreener: spetsialiseerumine poks, kutsenimetus

KUTSEANDMISTE STATISTIKA

Kutseandmise statistika 2004-2020


TREENERIKOOLITUS

TREENERITE KOOLITUSED – ÜLDAINETE TASEMEKOOLITUS

Vaata kõiki

23.10.2020Üldained EKR 4Üldainete tasemekoolitusTartu Ülikooli spordihoone, Ujula 4, Tartu
31.10.2020Üldained EKR 3 - registreerimine seoses kohtade täitumisega lõppenud!Üldainete tasemekoolitusTallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste Instituut, Räägu 49, Tallinn
20.11.2020Üldained EKR 3 vene keeles, ЭРК 3 - Oбщая частьÜldainete tasemekoolitusTÜ Narva kolledž, Raekoja plats 2, Narva
27.11.2020Üldained EKR 4Üldainete tasemekoolitusTallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste Instituut, Räägu 49, Tallinn
01.04.2021Üldained EKR 3 (planeeritud kuu täpsusega)Üldainete tasemekoolitusTartu Ülikooli spordihoone, Ujula 4, Tartu

TREENERITE KOOLITUSED – ERIALA TASEMEKOOLITUS

Vaata kõiki

06.11.2020Kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreenerite erialane koolitus tasemetele EKR 3 ja EKR 4 Eriala tasemekoolitusSparta Spordiklubi Pärnu mnt 139c ja Tallinn, TLÜ Räägu 49, Tallinn
14.11.2020Kergejõustiku treenerite eriala tasemekoolitus EKR 4 tasemeleEriala tasemekoolitusTartu Ülikooli Akadeemiline Spordihoone, Kalevi Spordihall, Tallinna Spordihall
16.01.2021Cheerleading EKR 3 eriala tasemekoolitusEriala tasemekoolitusKoolituse toimumiskoht täpsustamisel
16.01.2021Performance Cheer EKR 3 eriala tasemekoolitusEriala tasemekoolitusKoolituse toimumiskoht täpsustamisel

TREENERITE KOOLITUSED – TÄIENDKOOLITUS NB!

Vaata kõiki

31.10.2020Eelkooliealiste laste rinnuli- ka liblikujumise tehnikate õpetamineTäiendkoolitusTallinna Ülikooli Räägu õppehoone, Räägu 49, Tallinn
04.11.2020Harjumuse jõud ja vaim: spordi ja liikumisega seotud harjumuste kujundamine (e-kursus)TäiendkoolitusTartu Ülikooli Moodle´i õpikeskkond. Sisenemise info saadetakse registreerunutele e-meilile.
07.11.2020EEVL muusikaalane täiendkoolitus „Autoriõigused ja autoriõigustega kaasnevad õigused. Mis on heli ning kuidas seda käsitleda?”TäiendkoolitusTallinna Ülikooli Räägu õppehoone, Räägu 49, Tallinn
18.11.2020Kujutlustreening spordis ja muusikas: mida suudad näha, seda suudad teha (e-kursus)TäiendkoolitusTartu Ülikooli Moodle´i õpikeskkond. Sisenemise info saadetakse registreerunutele e-meilile.
12.12.2020Fitness-treenerite täiendkoolitus, EKR 5 tasemekoolituse moodulTäiendkoolitusSparta spordiklubi, Pärnu maantee 139c 11317 Tallinn

TREENERITE KOOLITUSED – ESMAABI KOOLITUS

Vaata kõiki

28.10.2020E-koolitus: Esmaabi täiendkoolitus 8 tundiEsmaabi koolitusZoom keskkond
10.11.2020E-KOOLITUS: Kahepäevane esmaabi baaskoolitus (16 ak.h)Esmaabi koolitusZoom veebikeskkond
24.11.2020E-KOOLITUS: Kahepäevane esmaabi baaskoolitus (16 ak.h)Esmaabi koolitusZoom veebikeskkond




ÕPPEKAVAD JA ÕPPEMATERJALID

Treenerikutse taotleja, kellel ei ole kehalise kasvatuse või spordialast kõrgharidust, peab kutsetaseme taotlemiseks läbima vastava taseme koolituse. Tasemekoolitus jaguneb kaheks osaks - erialaseks- ja üldainete koolituseks. Erialase koolituse korraldamisega tegelevad spordialaliidud. Üldainete koolitusi korraldavad Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool. Koolitused toimuvad EOK poolt kinnitatud õppekavade ja õppematerjalide alusel.

EKR 3, abitreener Spordi üldainete õppekava Spordi üldainete õpik
EKR 4, nooremtreener Spordi üldainete õppekava Spordi üldainete õpik
EKR 5, treener Spordi üldainete õppekava Spordi üldainete õpik

vaata registrist kõiki õppekavasid ja õppematerjale


TREENERI TÖÖJÕUKULU TOETUS

TREENERI TÖÖJÕUKULU TOETUS 2020

Teatame, et 2020 aastaks on arvestanud ühe täiskoormusega töötava treeneri (24 tundi/nädalas) tööjõukuludeks ühes kuus 1364,76 eurot ja sellest tulenevaks brutotasuks 1020,00 eurot.

Sellise koormusega töötava treeneri tööjõukuludest on riigipoolne toetus kuus 630,00 eurot (46,16%) ja tööandjapoolne rahastamine kuus 734,76 eurot (53,84%).

Toetatava treeneri
koormus nädalas (akadeemilised tunnid)
riigipoolne
toetus (eurodes)
tööandja
panus (eurodes)
brutotasu
kuus (eurodes)
24 630,00 734,76 1020,00


Treeneri rakendamisel väiksema koormusega on ka kulud proportsionaalselt väiksemad.

ÕIGUSLIK ALUS

Kultuuriministri määrus.

TAOTLUSE ESITAMINE
Taotluse saab esitada ainult Treenerite tööjõukulude toetuse E-keskkonnas. Keskkonda saab sisse logida ainult Spordiregistri andmete kohaselt toetuse tingimustele vastava organisatsiooni äriregistrisse kantud juhatuse liige või tema poolt volitatud esindaja. Esindaja volitamiseks tuleb juhatuse liikmel saata digitaalselt allkirjastatud volikiri toetus@spordiinfo.ee

TAOTLUSE MENETLEMINE
Taotluse menetlemise, toetuse eraldamise ja tagasinõuetega tegeleb Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus. Toetus ja tagasinõue määratakse sihtasutuse juhatuse liikme korraldustega.

LISAMATERJALID
Analüüsid ja ettekanded


TREENERITE REGISTER JA PÄRING

TREENERITE REGISTER
Andmeid treenerite kohta saab vaadata  Eesti spordiregistri treenerite alamandmekogu lehelt. 

TREENERITE PÄRING
Ülevaadet treenerist maakonna, valla, spordiala, kutsetaseme, vanuse või soo järgi saab teha päringu abil.