Ületreeningu tekkemehhanismid ning vigastuste ennetamine, lihashooldus, taastumisvahendid ja jõutreening vastupidavusaladel
Toimumine
Info
Korraldaja(d)
Koolitus treeneritele, sportlastele, huvilistele:
"Ületreeningu tekkemehhanismid" (Jarek Mäestu)
"Vigastuste ennetamine, lihashooldus, taastumisvahendid ja jõutreening vastupidavusaladel" (Mati Arend)
Koolitusele on oodatud kõikide spordialade treenerid, sportlased, harrastajad ja spordihuvilised! Ei pea omama treenerikutset või taotlema seda.
LAUPÄEV, 16.12.2023
- 09:30 – 11:00 | Vastupidavustreeningu füsioloogilise seisundi hindamine: maksimaalse hapnikutarbimise, laktaadiläve, ökonoomsuse ja koormustaluvuse mõõtmine. Kuidas funktsionaalset seisundit testida ning tulemusi treeningutel kasutada?
Koolitaja: Jarek Mäestu (PhD, Liikumise ja spordibioloogia professor, Tartu Ülikool)
Kestus: 2 x 45 min
- 11:05 – 12:35 | Ületreeningu tekkemehhanismid. Koormusega seotud kohanemine ja hormonaalsed muutused kehas. Ülekoormuse varajased märgid. Ületreeningu sündroom.
Koolitaja: Jarek Mäestu (PhD, Liikumise ja spordibioloogia professor, Tartu Ülikool)
Kestus: 2 x 45 min
12:35 – 13:00 | Lõunapaus (iseseisvalt)
- 13:00 – 14:30 | Vigastuste ennetamine, lihashooldus, taastumisvahendid ja jõutreening vastupidavusaladel - mida sporditeadus soovitab.
Võistluseelne ja -järgne füsioteraapia vigastuste ennetamiseks. Vigastuste taastusravi füsioteraapia meetoditega. Kas ja kuidas peaks sportlasi testima lihasjõu, painduvuse, tasakaalu osas? Lihashooldus – milliseid tehnikad (massaaž, jäävannid, saun, jm) on kasulik rakendada regulaarselt?
Koolitaja: Mati Arend (PhD, Spordifüsioteraapia nooremlektor, Tartu Ülikool)
Kestus: 2 x 45 min
- 14:35 – 16:05 | Vigastuste ennetamine, lihashooldus, taastumisvahendid ja jõutreening vastupidavusaladel - mida sporditeadus soovitab.
Kuidas valida jõuharjutusi ja efektiivselt jõutreeningu printsiipe rakendada? Millised raskused, intensiivsused ja sagedused võiks valida? Väsimuse ja lihaste valulikkuse vähendamine. Kas ja kuidas eristada sooritusvõimet tõstavaid või vigastusi ennetavaid jõuharjutusi?
Koolitaja: Mati Arend (PhD, Spordifüsioteraapia nooremlektor, Tartu Ülikool)
Kestus: 2 x 45 min
Toimumise aeg: 16. detsember 2023 (laupäev)
Toimumise koht: Avala ärikvartal, Elektra maja 2. korrus (Veskiposti 2, Tallinn)
Parkimine: DEPO parklas tasuta (Veskiposti 1, Tallinn)
Registreerimine: https://tinyurl.com/3zf49fw8
Registreerimine: kuni 13. detsember 2023 (kaasa arvatud)
Vajalik info: nimi, e-post (arve jaoks), isikukood (spordiregistrisse koolituse sisestamiseks)
Osavõtutasu: 75 €
* Arve saadetakse pärast koolituse toimumist.
Koolituse maht: loengud 8 x 45 min, EKR 3 – 6 tasemekoolitustel lisaks 8 x 45 min praktika iseseisva tööna. Arvestada, et tasemekoolituse ainetundide iseseisva töö esitamiseks on 10 päeva. Täiendkoolitusena arvestatakse koolitust 8 ak.t. ulatuses.
Koolitusele on oodatud kõikide spordialade treenerid, sportlased, harrastajad ja spordihuvilised (ei pea omama treenerikutset või taotlema seda)!