Toimumine: 27.10.2019

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor "Liikuma Kutsuv Kool "kandideeris Euroopa Komisjoni konkursil #BeActive Education auhinnale, millega tunnustatakse haridusvaldkonna tegevusi, kus lisaks kooli või lasteaedade kehalise kasvatuse ja liikumisõpetuse tundidele on rakendatud erinevaid programme eesmärgiga innustada noori liikuma. Eesti projekt edestas Soome (Ekholmintie Day Care Center) ja Saksamaa projekte (Turnverein 1899 Gengenbach e.V.).

Euroopa Komisjoni #BeActive auhinnakonkursiga tunnustatakse kohaliku tasandi spordi eestvedajaid ning silmapaistvamaid spordialaseid ettevõtmisi hariduse ja töökohaspordi vallas. Kõigi riikide esitatud kandidaatide seast valis Euroopa Komisjoni ekspertkomisjon üheksa parimat – igas kategoorias kolm.

#BeActive Workplace kategoorias võidutses Malta organisatsioon Sport Malta, #BeActive Local Hero auhinna võitis Ungari esindaja Nora Kadar-Papp.

Eestist pääses #BeActive Local Hero valimisel kolme parema hulka ka Narvas elav vabatahtlik liikumisharrastuse edendaja Vladimir Všivtsev, kes on viimase kümne aastaga kujundanud Narva piirkonna elanikele soisest ja metsistunud Äkkekülast aastaringse puhke- ja sportimispaiga. Všivtsev on suutnud kaasata toetajaid, kohalikke omavalitsust, riigiasutusi ja kohalikku kogukonda ühiselt Äkkeküla arendamisesse.

Eesti on viie aasta jooksul juba neljandat korda #BeActive konkursil parimate seas. 2015. aastal pälvis oma kategoorias teise koha heategevuslik laste Teatejooks, 2016. aastal nimetati parimaks töökohaspordialaseks tegevuseks Eesti Energia siseterviserada ning 2018. aastal jõudis töökohaspordi kategoorias Euroopa kolme parima hulka Rimi Eesti.